انواع دستگاه گرماتاب کدامند؟

انواع دستگاه گرماتاب کدامند؟

سیستم های گرمایشی مختلفی در بازار وجود دارند که شما می توانید از هر یک از این سیستم ها برای ایجاد گرمایش استفاده کنید. بدون تردید هر یک از این سیستم ها دارای مزایا و همچنین معایبی می باشد که مخصوص به خود می باشد. یکی از نوین ترین و به روزترین انواع سیستم های گرمایشی که دارای جایگاهی ویژه در دنیای امروزی می باشد سیستم گرماتاب می باشد. سیستم هایی که خود به دلیل داشتن کاربردهای متفاوت و همچنین به دلیل کارکردهای گوناگونی که دارند به دسته بندی های مختلفی طبقه بندی شده اند. از همین رو ما با انواع مختلفی از این سیستم ها روبرو هستیم که در این مطلب به بررسی و معرفی آنها می پردازیم.

گرماتاب چیست؟

یکی از نوین ترین و به روزترین سیستم های ایجاد گرمایش در محیط های مختلف گرماتاب می باشد. این سیستم های گرمایشی به کمک دستگاه هایی کار می کنند و در نتیجه گرمای مطلوب را ایجاد می کنند. به همین دلیل هم انواع دستگاه گرماتاب برای رفع و تامین نیازهای مختلف در مجموعه های مختلفی مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرند. این سیستم ها از نظر کاری که انجام می دهند و نوع گرمایشی که ایجاد می کنند به صورت استاندارد از خورشید الگو برداری شده اند.

در همه انواع دستگاه گرماتاب ما شاهد این نکته کلیدی هستیم. این دستگاه ها اگرچه از منظرهای مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند اما باید بدانید که از نظر الگوی اصلی که همان بهره گیری از خورشید می باشد یکسان هستند. به صورت کلی این سیستم ها به این صورت کار می کنند که گرمای مورد نظر را ایجاد می کنند. و این کار را بر خلاف سایر سیستم ها با گرم کردن مستقیم محیط انجام نمی دهند بلکه از روش دیگری استفاده می کنند که بسیار موثرتر و کاربردی تر می باشد که مزایای بیشتری نیز دارد.

یکی از مواردی که در همه انواع دستگاه گرماتاب رعایت شده است این است که این سیستم به صورت کلی به این صورت کار می کنند که گرمای مورد نظر را به این صورت ایجاد می کنند که ابتدا اجسام و اشیایی که در محیط قرار دارند را گرم می کنند. سپس این اجسام به اندازه ای متفاوت بر اساس ویژگی هایی که دارند، گرمای دریافت کرده را به محیط ارسال می کنند. به این ترتیب ما شاهد این خواهیم بود که محیط به شکل موثرتری و با صرف انرژی بسیار کمتری می تواند به دمای ایده آل و مطلوب و مورد نظر ما برسد.

معرفی انواع دستگاه گرماتاب

به صورت کلی دستگاه های گرماتاب دارای دسته بندی های مختلفی هستند که هر یک از این دسته بندی ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. با توجه به کاربردهایی که در مورد این دستگاه ها وجود دارد ما شاهد انواع دستگاه گرماتاب هستیم که هر یک هم کاربردهایی دارند که مخصوص به خود می باشد. به همین دلیل هم ما در این مطلب قصد داریم این انواع را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید هر یک از این انواع را برای مجموعه خود انتخاب کنید.

انواع دستگاه گرماتاب به صورت کلی در دسته بندی های مختلفی وجود دارد اما ما سه مورد از این دسته بندی ها را که دارای ویژگی های کاربردی تر می باشد به شما معرفی می کنیم. شما می توانید همه این انواع را از فاران تابش دریافت کنید و ما خدمات پشتیبانی و فنی تمامی این دستگاه ها را از نصب و راه اندازی تا ضمانت کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. سه دسته بندی اصلی و کلی در دستگاه های گرماتاب به صورت کلی عبارت هستند از:

  1. دستگاه گرماتاب مدل UT

یکی از انواع دستگاه گرماتاب که در بازار ایران وجود دارد و توسط فاران تابش به شما ارائه می شود، دستگاه های مدل یو تی هستند. این دستگاه ها نسبت به سایر انواع سیستم های گرمایش تابشی دارای محبوبیت بالاتری هستند و معمولا این سیستم ها به صورت کلی رایج تر هستند. شیوه نصب و راه اندازی و همچنین اجرای این سیستم ها به این صورت است که لوله کشی معمولا به صورت یو انجام می شود. با توجه به مزایای بسیار زیاد و کاربردی که این دستگاه ها دارند ما معمولا شاهد این هستیم که از این دستگاه ها به صورت کلی در صنایع مختلف استفاده بسیار بیشتر و گسترده تری صورت می گیرد. اما با این حال باید بدانید که این دستگاه ها به صورت اختصاصی برای صنایع طراحی نشده اند و می توانند در مجموعه های غیر صنعتی نیز به کار گرفته شوند.

  1. دستگاه گرماتاب سرامیکی

از دیگر انواع دستگاه گرماتاب که می تواند در دسته بندی کوچک ترین انواع دستگاه های هیترتابشی قرار بگیرد، سیستم های سرامیکی هستند. این سیستم ها دارای مزایای زیادی هستند اما باید به شما بگوییم که یکی از موارد مهم در این سیستم ها جلوه بسیار زیبایی است که دارند. این دستگاه ها بسیار محبوب و البته بسیار زیبا هستند و می توانید این دستگاه های کاربردی را بر پایه متحرک، سقف و یا بر روی دیوار نصب کنید و از مزایای آنها بهره مند شوید. البته زیبایی تنها فاکتور متمایز کننده این دستگاه ها محسوب نمی شود.

  1. دستگاه گرماتاب دکوراتیو

از دیگر انواع دستگاه گرماتاب می شود به دستگاه هی گرمایشی دکوراتیو اشاره کرد. دستگاه هایی که از نظر نوع طراحی و ساختار اصلی لوله کشی به دستگاه های یو تی شباهت بسیار زیادی دارند. از نظر بصری و جلوه هم دارای مزیت های بیشتری نسبت به مدل سرامیکی هستند. تمامی اجزا و بخش های این دستگاه ها به صورت کاملا استانداردی در باکس هایی مخفی شده است تا از نظر ظاهری ما شاهد زیبایی بسیار زیادی در این سیستم ها باشیم.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب شما با انواع دستگاه گرماتاب آشنا شدید و متوجه شدید که این دستگاه ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک دارای ویژگی های مختلفی می باشند. باید این نکته را به شما بگوییم که فاران تابش به عنوان تولید کننده و ارائه دهنده سیستم های گرماتاب، تمامی انواع این سیستم ها را به شما ارائه می دهد.

مزایای سیستم گرمایش تابشی

نمایندگی استان اصفهان