فاران تابش
faran Tabesh

اولین نیستیم ولی بهترینیم

در استان البرز بدون کد

0261890

تهویه گرماتاب

تهویه گرماتاب

 آیا سالن های دارای گرماتاب به تهویه نیاز دارند؟

همه ما از اهمیت وجود تهویه در تمامی سالن‌ های سر بسته بخصوص در محیط‌ های صنعتی و کارگاهی آگاه هستیم اما مسئله‌ ای که در این مطلب ما می‌ خواهیم مورد بررسی قرار دهیم این است که آیا وجود تهویه در سالن‌ هایی که گرمایش خود را به وسیله دستگاه گرماتاب تأمین می‌ کنند امری الزامی می‌ باشد یا خیر؟
در ادامه این مطلب ما به بررسی نحوه عملکرد دستگاه گرماتاب و همچنین نیاز یا عدم نیاز این دستگاه به استفاده از تهویه در سالن مورد استفاده را بررسی خواهیم کرد از شما می‌ خواهیم ما را در ادامه این مطلب همراهی نمایید.

آیا سالن های دارای گرماتاب به تهویه نیاز دارند؟

 یکی از مدرن‌ ترین و به روز ترین سیستم‌ های گرمایشی در ایران و در سراسر جهان دستگاه‌ های گرماتاب و یا دستگاه‌ های گرمایش تابشی هستند این دستگاه‌ ها با توجه به این‌ که بسیار کاربردی و مدرن هستند تفاوت‌ های عمده‌ ای در نحوه عملکرد با سایر سیستم‌ های گرمایشی دیگر، چه سیستم‌ های گرمایشی مدرن و چه سیستم‌ های گرمایشی سنتی دارند.
یکی از مواردی که موجب تفاوت در نحوه عملکرد دستگاه گرماتاب با سایر دستگاه‌ ها و ابزارهای گرمایشی دیگر می شود نحوه عملکرد آن ها می باشد.

 به‌ صورت کلی دستگاه گرماتاب یکی از دستگاه‌ هایی است که با سوخت پاک و در سالم‌ ترین شرایط ممکن محیط مورد نظر را به دمای مطلوب می‌ رساند
و این به آن معنا است که هدر رفت انرژی با استفاده از این دستگاه تا اندازه قابل‌ توجهی کاهش می‌ یابد و این عدم هدر رفت انرژی موجب می‌ شود که دمای محیط به آن‌ چه که مورد نظر ما هست برسد و در عین حال دمای محیط به واسطه نحوه و نوع عملکردی که این دستگاه دارد به سوخت مورداستفاده آلوده نشود.
در نتیجه‌ این فرایند، در یک سالن بزرگ سرپوشیده صنعتی یا سالن کارگاهی ما در صورت استفاده از دستگاه گرماتاب نیازی به استفاده از تهویه برای جلوگیری از خطرات احتمالی را نخواهیم داشت چرا که در صورت استفاده از دستگاه گرماتاب خطراتی مانند خطرات تنفسی یا تجمع گاز و یا سایر آلاینده های دیگر برای ما وجود نخواهد داشت.

مزایای دستگاه گرماتاب

 ما پیش‌ از این در مقالاتی دیگر به‌ صورت کلی در خصوص تمامی مزایایی که استفاده از دستگاه هیترتابشی یا سایر سیستم‌ های گرمایش تابشی دارد به شما اطلاعات جامع و کاملی را ارائه دادیم.
در این بخش قصد داریم به بررسی و معرفی یکی از مهم‌ ترین و اصلی ترین مزایای استفاده از دستگاه گرماتاب در یک محیط سر پوشیده و یا سرباز بپردازیم یکی از اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین مزایای به کارگیری دستگاه گرماتاب در محیط‌ های موردنظر ما این است که این دستگاه‌ ها با توجه به نوع عملکردی که دارند شرایط محیط را به‌گونه‌ ای پیش می‌ برند که هوای موجود در محیط به‌ هیچ‌ عنوان به هیچ‌ یک از آلاینده های خطرناک و یا به هیچ یک از سوخت‌ های انرژی آلوده نمی‌ شود.
بنابراین شما تنها به واسطه نوع کاری که در یک محیط صنعتی یا کارگاهی دارید و یا با توجه به میزان رفت‌ و آمدی که در یک محیط دارید می‌ توانید از تهویه استفاده نمایید برای تصفیه هوای داخلی خود استفاده کنید.
و باید بدانید که این امر ربطی به استفاده از دستگاه گرماتاب را ندارد چرا که اگر محیط شما به‌ صورت پیش‌ فرض محیطی سالم و با هوایی صاف و ساده باشد در صورت استفاده از دستگاه گرماتاب شما تنها به واسطه دستگاه گرماتاب مجبور به استفاده از سیستم تهویه نخواهید بود و این می تواند برای شما بسیار مهم و کاربردی باشد.

آیا سوخت دستگاه گرماتاب برق است که نیازی به تهویه ندارد؟

 دستگاه‌های گرمایش تابشی و یا سیستم‌های بخاری سقفی به‌صورت کلی در انواع مختلفی وجود دارند که برخی از این سیستم‌ها برقی هستند سیستم‌های برقی به صورت کلی نیازی به تهویه ندارند، در هر نوعی که باشند.
اما باید بدانید که برخی دیگر از انواع سیستم‌ های گرماتاب یا سیستم‌ های گرمایش تابشی دستگاه‌ هایی هستند که دمای مورد نظر ما را به واسطه مصرف سوخت گاز تأمین می‌ کنند.
شاید پیش‌ فرض ذهن برخی از شما عزیزان این باشد که دستگاه‌ هایی که به واسطه گاز نیاز ما را برای گرم کردن محیط تأمین می‌ کنند
برای استفاده سالم و بی خطر از آن‌ ها ما مجبور به استفاده از تهویه باشیم، اما باید به شما بگوییم که نوع سیستم دستگاه‌ های بخاری تابشی و نحوه عملکرد آن‌ ها و همچنین نوع نصب آن‌ ها به‌ گونه‌ ای می‌ باشد که این دستگاه‌ ها نیازی به استفاده از تهویه برای مطلوب‌ سازی هوای محیط ندارند یعنی شما می‌ توانید از هر یک از انواع سیستم‌ های گرماتاب استفاده کنید و مجبور به استفاده از دستگاه‌ های تهویه برای سالم‌ سازی هوای محیط نباشید.

سخن پایانی

 با توجه به موارد مطرح‌ شده در این مطلب ما به این نتیجه می‌ رسیم که نحوه عملکرد دستگاه های گرمایشی گرماتاب با سایر سیستم‌ های گرمایشی می‌ تواند متفاوت باشد یکی از تفاوت‌ های عمده این سیستم‌ ها با سایر سیستم های دیگر این است که این سیستم ها به نسبت سیستم‌ های دیگر گرمایشی مصرف سوخت بسیار پایین و عملکرد بسیار سالم و همچنین بی خطری را دارند.
بی‌خطر بودن و سالم بودن می‌ تواند یکی از مهم‌ ترین و مؤثرترین و همچنین کاربردی‌ ترین مزایای استفاده از دستگاه‌ های گرماتاب باشد. این میزان بی‌ خطر بودن در دستگاه‌ های گرماتاب می‌ تواند در نهایت منجر به این شود که شما در زمان استفاده از این سیستم‌ ها با هوایی پاک و سالم رو به رو شوید.
یعنی شما با هیچ نوع آلاینده‌ ای در هوایی که در آن از دستگاه گرماتاب استفاده می‌ کنید رو بهرو نمی‌ شوید. حال در پاسخ به این سوال که آیا سالن‌ های دارای گرماتاب به تهویه نیاز دارند باید به شما بگوییم که اگر هوای سالن به‌ صورت کلی و بر اساس استفاده‌ ای که در سالن صورت می‌ گیرد آلوده نباشد، شما تنها به واسطه استفاده از گرماتاب نیازی به استفاده از تهویه نیز نخواهید داشت.

مزایای سیستم گرمایش تابشی

نمایندگی استان آذربایجان شرقی