فاران تابش
faran Tabesh

اولین نیستیم ولی بهترینیم

در استان البرز بدون کد

0261890

دستگاه گرماتاب در مرغداری

دستگاه گرماتاب در مرغداری

 بررسی استفاده از دستگاه گرماتاب در مرغداری ها و تحلیل مزایای انجام این کار در این مطلب گردآوری شده توسط فاران تابش.
استفاده از سیستم‌ های گرمایشی در بسیاری از سالن‌ های پرورش انواع طیور یکی از مهم‌ ترین اقداماتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد در این‌ راستا یکی از بروزترین و مدرن‌ ترین سیستم‌ های گرمایشی که می‌ تواند در سالن‌ های مرغداری مورد استفاده قرار بگیرد سیستم‌ های گرمایش تابشی یا همان دستگاه گرماتاب می‌ باشد.
ما در این این مطلب قصد داریم به‌ صورت مختصر در خصوص مزایا و همچنین الزامات استفاده از دستگاه‌ های گرماتاب در سالن‌ های پرورش طیور به‌ خصوص در سالن‌ های مرغداری بپردازیم. از همین‌ رو از شما تقاضا می‌ کنیم فاران تابش را در ادامه این مطلب همراهی نمایید.

مزایای استفاده دستگاه گرماتاب در مرغداری

 مزایای استفاده دستگاه گرماتاب در مرغداری چیست؟

با توجه به گسترش استفاده از دستگاه گرماتاب در سالن‌ های مرغداری می‌ توان به این نتیجه رسید که اقدام به نصب و راه‌ اندازی این سیستم‌ های گرمایشی در این سالن‌ های پرورش طیور می‌ تواند مزایای بسیار زیادی را به‌ همراه داشته باشد.
به‌ همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم مزایای راه‌ اندازی و استفاده از این دستگاه‌ ها را در سالن‌ های مرغداری به‌ صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم به‌ صورت کلی می‌ توان گفت استفاده از دستگاه گرماتاب در مرغداری‌ ها مزایای زیادی به همراه دارد که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 1. حفظ سلامتی و ایمنی مرغ‌ ها:
  دستگاه هیترتابشی با تامین دمای مناسب و مطلوب مورد نظر در مرغداری، در فصل‌ های سرد سال و در شرایط آب و هوایی نامساعد، می‌ تواند به حفظ سلامتی و رشد سالم مرغ‌ ها کمک بسیار زیادی کند.
  دمای مطلوب و مناسب محیط مرغداری ها به صورت کلی باعث حفظ دمای مناسب بدن مرغ‌ ها می‌ شود و از بروز بیماری‌ ها و تنش‌ های حرارتی جلوگیری می‌ کند. این امر در نهایت می‌ تواند موجب افزایش بهره‌ وری در ی سالن پرورش مرغ شود که می‌ تواند سود آوری خوبی را به‌ همراه داشته باشد.
 2. بهبود رشد و تولید در مرغداری:
  استفاده از دستگاه های گرماتاب در مرغداری‌ ها باعث افزایش سرعت رشد مرغ‌ ها و بهبود تولید تخم‌ مرغ می‌ شود.
  دمای گرم یا مطلوب می‌ تواند هضم غذا را بهبود بخشد و ریزش تخم‌ مرغ را کاهش دهد. این مسئله نیز می‌ تواند موجب افزایش بهره‌ وری در سالن‌ های پرورش مرغ شود به‌ همین دلیل است که معمولاً مرغداری‌ ها از استفاده از دستگاه‌ های گرمایش تابشی استقبال زیادی می‌ کنند.
  چرا که این امر می‌ تواند در نهایت موجب بهره‌ وری بیشتر و سود آوری بالاتر برای مرغداری‌ ها شود و این نهایت خواسته‌ ای است که یک مؤسس پرورش مرغداری می‌ تواند داشته باشد.
 3. کاهش مصرف انرژی در سالن های پرورش مرغ:
  استفاده از دستگاه گرماتاب در مرغداری باعث کاهش مصرف سوخت و برق می‌ شود.
  با تأمین دمای مناسب و گرم در فصول سرد سال به صورت مستقیم، نیاز به استفاده از سیستم‌ های گرمایشی دیگر به اندازه قابل توجهی کاهش می‌ یابد که منجر به صرفه‌ جویی در هزینه‌ های انرژی می‌ شود.
  با توجه به افزایش میزان هزینه‌ های انرژی معمولاً سالن‌ های مرغداری به‌ دنبال یافتن روش‌ هایی برای کاهش هزینه‌ های انرژی خود در سالن‌ های پرورش مرغ هستند.
  به‌ همین منظور سیستم‌ های گرمایش تابشی به گونه ای طراحی‌ شده اند که نه‌ تنها در سالن‌ های پرورش مرغ که به‌ صورت کلی در هر مجموعه‌ ای میزان مصرف انرژی و هزینه‌ های مربوط به انرژی را به‌ اندازه قابل‌ توجهی کاهش می‌ دهند.
  این امر در نهایت موجب می‌ شود که در دراز مدت و طولانی مدت میزان هزینه‌ های یک مجموعه از جمله مجموعه پرورش مرغ کاهش پیدا کند.
 4. بهبود محیط زیست:
  استفاده از دستگاه گرماب در مرغداری‌ ها باعث کاهش آلودگی هوای محیط مرغداری ها می‌ شود.
  با استفاده از سیستم های گرمایش تابشی و دستیابی به دمای مطلوب به جای استفاده از سیستم‌ های گرمایشی سنتی که ممکن است منجر به آلودگی هوا و محیط شوند، می‌ توان به حفظ محیط زیست کمک کرد.
  در واقع علاوه‌ بر تأمین بهداشت برای مرغ‌ های درون یک سالن مرغداری شما با استفاده از دستگاه گرمایش تابشی می‌ توانید شرایطی را در سالن خود به وجود آورید که هوای محیط به صورتی پاکیزه باشد که پرسنل و افراد دیگری که در این سالن‌ ها رفت‌ و آمد می‌ کنند هم از شرایط محیط و تمیزی هوای محیط بهره‌مند شوند و سلامتی و ایمنی آن‌ ها نیز تأمین شود با توجه به افزایش میزان سلامت پرسنل مجموعه‌ های مرغداری روند بهره‌ وری در مراکز و سالن‌ های مرغداری می‌ تواند به شکل قابل‌ توجهی افزایش پیدا کند.

 بنابراین، استفاده از دستگاه گرماب در مرغداری‌ ها مزایای زیادی دارد که بهبود سلامت مرغ‌ ها، افزایش تولید و صرفه‌ جویی در مصرف انرژی را شامل می‌ شود.
از طرفی باید به بررسی این نکته مهم هم پرداخت که در صورت بهره‌ برداری از سیستم‌ های گرمایش تابشی در سالن‌ های پرورش مرغ شما می‌ توانید مزایای دیگری را نیز بدست آورید که این مزایا می‌ تواند در نهایت منجر به افزایش و یا گسترش وسعت کاری شما باشد.

 به‌این‌ترتیب که شما می‌ توانید سالن‌ های بیشتری را راه‌ اندازی کنید و در نتیجه باید حیطه شغلی خود را گسترش دهید.
این یکی از مهم‌ ترین مزایایی است که شما در نهایت می‌ توانید به آن دست پیدا بکنید و بر اساس آن می‌ توانید از نظر حرفه‌ ای در بازار تجارت و کسب‌ و کار خود موفقیت‌ های قابل‌ توجهی را بدست آورید.
اما نکته دیگری که در انتهای این مطلب باید به شما بگوییم درخصوص لزوم استفاده از بخاری تابشی در سالن های پرورش مرغ می‌ باشد.
باتوجه به اهمیت حفظ سلامت مرغ‌ ها برای آن‌ که تغذیه و بهداشت جامعه‌ ای که از مرغ‌ ها مصرف می‌ کند تضمین شود.
شما ملزم به استفاده از گرماتاب در مرغداری‌ ها هستید تا بتوانید سلامت کسب‌ و کار و جامعه را به واسطه استفاده از پاک‌ ترین و نوین ترین سیستم‌ های گرمایشی تضمین نمایید.

مزایای سیستم گرمایش تابشی

دفتر اصفهان