فاران تابش
faran Tabesh

اولین نیستیم ولی بهترینیم

در استان البرز بدون کد

0261890

علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب چیست؟

علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب چیست؟

امروزه نوین ترین و به به روزترین سیستم گرمایشی در ایران و در سراسر جهان استفاده از سیستم گرماتاب یا همان هیترهای تابشی می باشد. گرماتاب ها به صورت کلی مزایای بسیار زیادی دارند اما آنچه موجب می شود که این سیستم ها بسیار مورد توجه قرار بگیرند مصرف انرژی بسیار کم می باشد. این مسئله هم در سیستم های برقی و هم در سیستم های گازی به صورت کامل صدق می کند اما شاید برای شما جالب توجه باشد که بدانید به چه علت مصرف گاز در سیستم های گرمایش تابشی گازی چیست؟

علت اصلی مصرف کم گاز در گرماتاب

به صورت کلی آنچه که موجب می شود که سیستم های گازی برای تولید گرمایش مصرف گاز زیادی داشته باشند اتلاف انرژی می باشد. علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب این است که بر اساس طراحی بسیار فوق العاده ای که دارد مانع از اتلاف انرژی می شود. اما این مسئله برای محیط های بسته برای شما قابل درک می باشد. اما در محیط های باز که وزش باد و شرایط جوی مختلفی وجود دارد هم آیا این سیستم های گرمایش تابشی و دستگاه های گرماتاب می توانند به خوبی مانع از هدر رفت انرژی و پایین آمدن مصرف گاز شوند؟

باید به شما بگوییم که علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب در فضاهای باز این است که بر روی عملکرد این سیستم ها به هیچ عنوان شرایط جوی موثر نمی باشد. یعنی وزش باد و شرایط جوی که موجب می شود سیستم های دیگر اتلاف انرژی بیشتر و در نتیجه مصرف گاز بیشتری داشته باشند بر روی گرماتاب ها اثر نمی گذارد. دستگاه گرماتاب به گونه ای طراحی شده است که این دستگاه ها در برابر چنین شرایطی کاملا ایمن و استاندارد می باشند. همین مسئله موجب می شود که ما با اتلاف انرژی بسیار کمی روبرو باشید و همین مسئله می تواند در نهایت موجب شود که سیستم تا حد امکان با اتلاف انرژی کمتری روبرو باشد و این یک مزیت بزرگ برای شما محسوب می شود.

عوامل موثر بر کاهش مصرف گاز گرماتاب

به صورت کلی علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب می تواند به عوامل مختلف دیگری هم بستگی داشته باشد. ما به اصلی ترین مورد در بخش بالا اشاره کردیم اما باید بدانید که به صورت کلی عوامل دیگری هم در این رابطه می توانند دخیل باشند. به همین دلیل هم ما برای افزایش آگاهی شما قصد داریم این موارد به صورت کاملا مفید در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. مهمترین عواملی که می توانند بر مصرف گاز و کاهش یا افزایش آن نقش مهمی داشته باشند و به صورت مستقیم و غیر مستقیم موثر باشند عبارت هستند از:

  1. کیفیت متریال اولیه در ساخت

شاید بتوان به عنوان یکی دیگر از موارد برای علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب به سیستم تولید این گرماتاب ها اشاره داشت. این سیستم ها به گونه ای طراحی و تولید شده اند که امکان هدر رفت انرژی در متریال اولیه ساخت و تولید آنها وجود ندارد و این می تواند برای شما یک مزیت بسیار مهم در کاهش هزینه های جانبی شما باشد.

  1. مناسب ترین سیستم های گرمایشی

در ادامه بررسی علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب باید به شما بگوییم که تکنولوژی و همچنین دانش انسان ها به مرور زمان افزایش پیدا کرده است و امروزه با توجه به میزان رشدی که دانش داشته است، مناسب ترین سیستم ها برای کاهش مصرف انرژی چه در زمان استفاده از سیستم های برقی و چه در زمان استفاده از سیستم های گازی به صورت کلی، گرماتاب ها می باشد. به همین دلیل شما در صورتی که از این تکنولوژی به کار رفته در این سیستم ها برای گرمایش محیط خود استفاده کنید می توانید مزایای زیادی را تجربه کنید که یکی از این مزایا کاهش مصرف گاز می باشد.

  1. استفاده از سرامیک

در بررسی علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب باید به این اشاره کنیم که گرماتاب ها دارای انواع مختلفی می باشند که در متریال ساخت هر یک از این هیترها بهترین مواد به کار گرفته شده است که می تواند بسیار موثر باشد. اما در این بین باید بدانید که هیترهای تابشی که از سرامیک ساخته شده باشند می توانند در این راستا بسیار موثرتر باشند. از همین رو در میان همه انواع گرماتاب ها ما شاهد بازدهی بسیار بالایی از نظر مصرف انرژی در سیستم های سرامیکی باشیم. این مسئله می تواند موجب شود که شما برای خرید این نوع از هیترها بیشتر دقت کنید و به سمت مصرف این هیترهای تابشی بروید.

  1. کم شدن میزان آزاد شدن گاز کربن

از دیگر مواردی که می تواند در دسته بندی بررسی علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب قرار بگیرد میزان گاز کربن می باشد. این گاز در سیستم هایی که مصرف انرژی بالایی دارند بسیار زیاد است. وقتی شما سیستمی را طراحی کرده باشید که در این زمینه بسیار خوب عمل کند این امکان برای شما وجود دارد که شما بتوانید به خوبی شرایطی را فراهم کنید که به واسطه آن مصرف گاز را کاهش دهید. هر چه میزان آزاد شدن گاز کربن در یک سیستم بیشتر باشد میزان مصرف گاز نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند.

  1. مجهز بودن به ترموستات

در ادامه بررسی علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب باید به شما در خصوص یک قطعه بسیار مهم و کاربردی در گرماتاب ها اشاره کنیم. اگرچه امروزه بسیاری از سیستم های گرمایشی از ترموستات ها استفاده می کنند اما باید بدانید که این قطعه کاربردی در همه سیستم ها عملکرد یکسانی در کاهش مصرف ندارد. البته به خودی خود این قطعه می تواند موجب کاهش مصرف گاز شود اما وقتی این قطعه در یک سیستمی که به صورت پایه برای کاهش مصرف سوخت طراحی شده باشد قرار می گیرد می تواند بازدهی حداکثری و اثر گذاری بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد.

نتیجه گیری

به صورت کلی در بررسی علت مصرف کم گاز دستگاه گرماتاب می توان کاهش اتلاف انرژی را یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل معرفی کنیم که می تواند موجب کاهش مصرف گاز شود.

مزایای سیستم گرمایش تابشی

دفتر مرکزی