قیمت دستگاه گرمایش تابشی

قیمت دستگاه گرمایش تابشی

 قیمت دستگاه گرمایش تابشی چقدر است و چه عواملی در این قیمت گذاری موثر هستند؟ دستگاه گرمایش تابشی، یک نوع دستگاه گرمایش است که از طریق تابش حرارتی انرژی را منتقل می‌ کند. این دستگاه معمولا شامل یک طراحی وسیع برای ایجاد و توزیع حرارت به صورت مستقیم می‌ شود. در دستگاه گرمایش تابشی، یک منبع حرارتی انرژی را تولید می‌ کند و سپس با استفاده از یک سیستم تابشی، این انرژی را تابش می‌ دهد. این تابش حرارتی می‌ تواند توسط جسم‌ ها یا سطوح صاف بدون نیاز به هوا یا سیستم‌ های انتقال حرارتی رسانده شود. به عنوان مثال، فرابنفش یا تابش مادون قرمز می‌ تواند در این سیستم‌ ها استفاده شود.

 از دستگاه‌ های گرمایش تابشی می‌ توان در گرمایش منازل، محیط‌ های کاری، محیط های گلخانه ای و حتی در تجهیزات پزشکی استفاده کرد. برخی از مزایای این نوع گرمایش شامل کارایی بالا، توزیع یکنواخت حرارت و کاهش ضایعات انرژی است. همچنین، بخاری سقفی منجر به صرفه‌ جویی در مصرف انرژی می‌ شود.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه گرمایش تابشی

 عوامل موثر بر قیمت دستگاه گرماتاب چیست؟ برای این که بتوانید به خوبی استعلام قیمت دستگاه های حرارتی و تابشی را بگیرید باید حتما با عواملی که بر قیمت گذاری موثر هستند آشنا شوید. عوامل موثر بر قیمت دستگاه گرمایش تابشی می‌ تواند به صورت کلی شامل موارد زیر باشد:

نوع و کیفیت دستگاه گرمایش تابشی

 • دستگاه‌ های با کیفیت بالا و برند معتبر و شناخته شده در کلیه صنایع قیمت بالاتری دارند. نوع و کیفیت دستگاه گرمایش تابشی بر قیمت این دستگاه ها موثر است نکات مربوط به این امر را در ادامه بررسی می کنیم که عبارت اند از:
 1. متغیرهای فنی: دستگاه های گرماتاب با توجه به مشخصات فنی متفاوتی تولید می‌ شوند. برخی از متغیرهای فنی مهم شامل توان خروجی، حداکثر دمای تابش، طول موج تابش و زمان عمر است. همچنین، مواد و تکنولوژی استفاده شده در ساختار دستگاه نیز می‌ تواند تاثیرگذار باشد. بدست آوردن مشخصات دستگاه گرمایش تابشی با مشخصات مطلوب می‌ تواند هزینه تولید را افزایش دهد که این تغییر قیمت نهایی دستگاه را نیز تحت تاثیر قرار می‌ دهد.
 2. برند: دستگاه های بخاری سقفی از انواع مختلف برندهای مختلف موجود هستند و برند معتبر و معروف بیشترین اعتماد مشتری را جلب می‌ کند. اغلب برندهای محبوب و معروف با کیفیت بالا هستند و قدرت گرمایی و عملکرد بهتری را ارائه می‌ دهند.
 3. مواد استفاده شده: استفاده از مواد با کیفیت بالا در ساخت دستگاه بخاری صنعتی می‌ تواند قیمت آن را افزایش دهد. مواد با کیفیت، عمر طولانی مفید و کارایی بهتری را به دستگاه می‌ بخشند، اما هزینه تولید را نیز بالا می‌ برند که این امر می‌ تواند تاثیر مستقیم در قیمت نهایی دستگاه داشته باشد.
 4. قابلیت‌ ها و ویژگی‌ های اضافی: برخی از دستگاه های گرماتاب دارای ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های اضافی مثل ریموت کنترل، تایمر، حسگرهای حرکتی و ایمنی بیشتر هستند که می‌ تواند قیمت آن‌ ها را افزایش دهد.
 5. تحقیق و توسعه: شرکت‌ هایی که بر روی تحقیق و توسعه طراحی و تولید دستگاه های گرمایش تابشی سرمایه‌ گذاری می‌کنند، امکان بهبود قابلیت‌ ها و کارایی دستگاه را دارند. بطور کلی، دستگاه های با قابلیت‌ ها و کیفیت بهتر همچنین هزینه تمام شده بیشتری دارند.

 در نتیجه، با توجه به متغیرهای مذکور، نوع و کیفیت دستگاه گرمایش تابشی می‌ تواند تاثیر مستقیم و مهمی بر قیمت این دستگاه ها داشته باشد.

قدرت و ظرفیت دستگاه گرمایش تابشی

 • دستگاه‌ های با قدرت و ظرفیت بالا توانایی تولید گرمای بیشتری دارند که ممکن است به قیمت بالاتری منجر شود.

انرژی مورد استفاده دستگاه گرمایش تابشی

 • دستگاه‌ هایی که به صورت کلی به انرژی بیشتری نیاز دارند، قیمت بالاتری دارند. به عنوان مثال، دستگاه‌ های گازی و الکتریکی قیمت‌ های متفاوتی دارند.

ابعاد دستگاه گرمایش تابشی

 • دستگاه‌ های بزرگ تر اغلب قیمت بالاتری دارند. اما در برخی موارد می‌ توان دستگاه‌ های کوچک تر با عملکرد مشابه یا بهتری و در قیمت کمتری پیدا کرد. ابعاد دستگاه هیتر تابشی می‌تواند بر قیمت آن موثر باشد به شرح زیر:
 1. ابعاد فیزیکی: در دستگاه های گرمایش تابشی، بزرگتر بودن ابعاد فیزیکی دستگاه، میزان توان تابشی بیشتری را بیشتر می‌ کند. بنابراین، دستگاه های بزرگتر معمولا گرمای بیشتری به فضا منتقل می‌ کنند. بنابراین، بر اساس بزرگی دستگاه، قیمت آن نیز ممکن است بیشتر باشد.
 2. عملکرد تصویری: برخی از دستگاه های گرمایش تابشی دارای صفحه نمایش هستند که امکان تنظیم و کنترل دما و زمان را به کاربر می‌ دهند. این امکانات برای کاربرد های خاصی مانند مکان های تجاری و صنعتی نیاز است و ممکن است قیمت دستگاه را افزایش دهد.
 3. مواد ساخت: مواد ساخت دستگاه هیترتابشی نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارند. بعضی از مواد ساخت از جمله فلزات با کیفیت و مقاوم به عنوان یک بخش مقاوم از دستگاه استفاده می‌ شوند. همچنین، نوع مواد ساخت در تعیین عمر مفید دستگاه و کارکرد آن نیز تأثیر دارد که این در نهایت ممکن است قیمت را تحت تأثیر قرار دهد.
 4. فناوری درونی: استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته می‌ تواند در کارایی و عملکرد دستگاه تابشی تأثیر بگذارد. استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ممکن است قابلیت هایی نظیر کاهش مصرف انرژی، کنترل دما و زمان و سایر ویژگی های جدید را به دستگاه اضافه کند. اما این فناوری ها ممکن است هزینه های اضافی را برای تولید دستگاه اضافه کنند و این امر ممکن است قیمت را افزایش دهد.

قابلیت‌ های ویژه دستگاه گرمایش تابشی

 • برخی دستگاه‌ ها قابلیت‌ های ویژه‌ ای مانند کنترل هوشمند، تنظیم دما، تایمر و… دارند که ممکن است قیمت آن‌ ها را افزایش دهد.

نحوه نصب و استفاده از دستگاه گرمایش تابشی

 • برخی دستگاه‌ ها نیاز به نصب حرفه‌ ای دارند که ممکن است هزینه‌ های اضافی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد.

واحد فروش

 • در برخی موارد، واحد فروش (عمده یا تکی) می‌ تواند بر قیمت تأثیرگذار باشد.

عوامل بازار

 • عوامل بازاری مانند تقاضا و عرضه، تغییرات نرخ ارز و قیمت مواد اولیه نیز می توانند بر روی قیمت دستگاه گرمایش تابشی موثر باشند.

مزایای سیستم گرمایش تابشی

نمایندگی استان فارس