فاران تابش
faran Tabesh

اولین نیستیم ولی بهترینیم

در استان البرز بدون کد

0261890

هیتر تابشی قارچی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

هیتر تابشی قارچی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

استفاده از هیترهای تابشی به عنوان یکی از راهکارهای مهم و کاربردی در ایجاد گرمای مطلوب یک محیط می تواند برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد. چرا که شما در صورت استفاده از این هیترهای تابشی مزایایی را می توانید تجربه کنید که برای شما بسیار مهم می باشد. با توجه به این مزایای استفاده از هیترهای تابشی مورد توجه قرار گرفت و به مرور زمان ما شاهد استفاده های گسترده از این محصولات بودیم. اما برای تامین نیازهای بازار و ایجاد شرایط رقابتی و همچنین به وجود آمدن شرایطی برای افزایش کاربردهای این محصولات هیترهای تابشی در انواع مختلفی طراحی و تولید شدند که یکی از این انواع هیترهای قارچی شکل یا چتری هستند که از محبوبیت بالایی نیز برخوردار می باشند اما شاید شما برای آشنایی با این محصولات کاربردی و خرید، نیاز به اطلاعاتی بیشتری داشته باشید.

سیستم هیتر تابشی قارچی

در ابتدا باید در خصوص این که سیستم هیتر تابشی قارچی چیست و این سیستم ها چگونه کار می کنند بیشتر بدانید. از نام این محصولات مشخص است که در این سیستم ها گرمایش دلخواه و مطلوب در یک محیط بر اساس تابش به وجود می آِید. از طرفی باید بدانید که نام گذاری این محصولات به نام هیترهای چتری یا قارچی هم به دلیل شکل ظاهری می باشد که این محصولات دارند. یعنی هیتر تابشی قارچی در واقع ظاهری شبیه به چتر یا قارچ دارد. توجه کنید که هدف از این نوع طراحی این بوده است که این سیستم ها بتوانند گرما را با حداکثر توان و با حداکثر سرعت به محیط اطراف خود منتقل کنند. عملکرد هیترهای معمولی که با تولید باد گرم به اطراف برای گرم کردن محیط به کار می روند با عملکرد این هیترهای تابشی تفاوت های بسیار قابل توجه و چشمگیری دارد.

نکته مهم در خصوص عملکرد همه هیترهای تابشی از جمله هیتر تابشی قارچی این است که این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که در آن گرما به صورت مستقیم به محیط منتقل نمی شود. بلکه سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که گرما از طریق این هیترها به یک سطح می تابد، سپس این سطح به گرما و دمای مورد نظر می رسد و در نهایت این گرما را به اطراف منتقل می کند. این نوع ایجاد گرما برای یک محیط دارای مزایا و کاربردهای بسیار گسترده و متنوعی می باشد که موجب جلب توجه بسیاری از افراد در این رابطه شده است.

مزایای هیتر تابشی قارچی

به صورت کلی استفاده از هیتر تابشی قارچی برای شما می تواند همراه با مزایای قابل توجه بسیار زیادی باشد. از همین رو برای درک بهتر این سیستم ها و آشنایی با آنها ما در ادامه برخی از مهمترین و کاربردی ترین مزایایی که این هیترها دارند و موجب تمایز آنها با سایر هیترهای دیگر شده است را بررسی می کنیم و این مزایا را به شما معرفی می کنیم. مهمترین مزیت های استفاده و بهره برداری از یک هیتر تابشی که به صورت قارچی طراحی شده است، عبارت اند از:

  1. بی سر و صدا بودن عملکرد

یکی از مهمترین مزایای هیتر تابشی قارچی این است که در زمانی که این هیترها روشن هستند و کار می کنند شما هیچ سر و صدای اضافه ای را نمی شنوید. در واقع یک عملکرد کاملا ساده و کاملا بی صدا که می تواند در محیط خانه و در اتاق خواب شما هم باشد اما شما را با مشکل صدا روبرو نکند. این مزیت یکی از مهمترین مزایای این سیستم ها به خصوص برای خانه ها و امکان تفریحی مانند رستوران ها و کافه ها می باشد.

  1. مقرون به صرفه تر بودن

هیتر تابشی قارچی یکی از کاربردی ترین و مهمترین انواع هیترهای تابشی می باشد که مزایای بسیار زیادی دارد. همچنین عملکرد این سیستم ها به گونه ای می باشد که توان ایجاد گرمای مطلوب در این سیستم ها بسیار بالا می باشد. اما در عین حال و با وجود همه این مزیت های کاربردی، هیترهای تابشی چتری یا قارچی در دسته بندی محصولات تابشی قرار دارند که برای شما مقرون به صرفه می باشند. ارزان تر از سایر هیترها و سیستم های گرمایشی هستند و از طرفی انرژی کمتری مصرف می کنند و در نهایت نصب و راه اندازی ساده تری نیز دارند.

  1. تنوع در ابعاد

از دیگر مزایای هیتر تابشی قارچی این است که این سیستم ها دارای انواع مختلفی از نظر ابعاد هستند و همین مسئله موجب می شود که شما بتوانید به خوبی هر انتخابی داشته باشید.

  1. ایجاد گرما در سریعترین زمان

یکی دیگر از مواردی که باید برای شما دارای اهمیت زیادی باشد این است که این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که بدون اتلاف زمان می توانند محیط را به گرمای مطلوب و مورد نیاز برسانند. این امر موجب صرفه جویی در مصرف انرژی میشود که در نهایت موجب کاهش هزینه های شما می شود.

  1. تامین انرژی از راه های متفاوت

از دیگر مزایای هیتر تابشی قارچی این است که این هیترها به گونه ای طراحی شده اند که معمولا دارای عملکردی بسیار مثبت می باشند. توجه کنید که شما برای تامین سوخت و انرژی مورد نیاز خود می توانید به روش های مختلفی اقدام کنید. این هیترها هم به صورت برقی وجود دارند و هم به صورت گازی وجود دارند و این امر می تواند برای شما بسیار مهم باشد. یک مزیت کاملا مهم محسوب می شود.

  1. عدم تاثیر پذیری از جریان باد

در صورت وزش باد مسیر گرمای این هیترها جابجا نمی شود و شما بدون این که با افت کیفیت ایجاد گرما روبرو شوید می توانید به راحتی محیط مورد نظر خود را گرم کنید و این یک امر کاملا قابل توجه می باشد.

  1. قابل حمل بودن

از دیگر مزایای این محصولات این است که شما می توانید از این محصولات را حمل کنید.

نتیجه گیری

با توجه به آنچه در این مطلب به شما گفته شد، شما متوجه شدید که یکی از انواع هیترهای تابشی که دارای مزایای کاربردی بسیاری می باشد هیتر تابشی قارچی یا چتری شکل می باشد.

 

مزایای سیستم گرمایش تابشی

نمایندگی استان مازندران