گرماتاب صنعتی

گرماتاب صنعتی

کنترل محیطی در داخل یک مرکز صنعتی برای فرآیند و حفاظت از تجهیزات و محصولات ضروری است. اما تأسیسات صنعتی چالش‌های متعددی را در مورد کنترل دقیق محیطی، به‌خصوص توزیع گرما مطرح می‌کنند. سیستم های گرمایش هوای اجباری (کوره ها، واحدهای پشت بام) اغلب نمی توانند این کار را انجام دهند. سیستم های گرماتاب اغلب پاسخگو هستند و تعدادی از مزایای صنعتی عمده را ارائه می دهند.

توضیح مختصری از گرماتاب

 اصطلاح کلی گرمایش تابشی به روشی گفته می شود که گرما از مکانی به مکان دیگر منتقل می شود. با گرمایش همرفتی، گرما از طریق حرکت هوا منتقل می‌شود، به عنوان مثال از یک فن دمنده که هوای گرم را از کوره خارج می‌کند. با گرمایش رسانایی، گرما از طریق تماس مستقیم منتقل می شود، مانند زمانی که دست خود را روی یک سطح داغ قرار می دهید.
گرمایش گرماتاب گرمایی است که از یک جسم گرم شده از طریق امواج مادون قرمز به جسم دیگر منتقل می شود – بدون اینکه هوای بین آن گرم شود.
گرمای مستقیم خورشید در فضای باز نمونه ای از این موارد می باشد. بنابراین یک سیستم گرماتاب در یک مرکز تجاری برای افزایش دمای هوا در فضا نیست، بلکه دمای اجسام (که ممکن است شامل افراد نیز باشد) در داخل فضا طراحی شده است. دستگاه های گرمایش تابشی که ما برای مصارف صنعتی و تجاری ارائه می‌کنیم، بخاری‌های لوله‌ای تابشی با احتراق مهر و موم شده و سیستم‌های گرمایش از سقف هستند که بیشتر آنها از سیستم‌های هیدرونیک کار می‌کنند. با این حال، گرماتاب درسقف بیشتر برای استفاده تجاری راحت است.

مزایای صنعتی بخاری های لوله تابشی

 نصب هیتر های لوله تابشی برای تعدادی از اهداف صنعتی مفید است و جایگزین سیستم های گرمایش هوای اجباری معمولی مانند کوره ها یا پمپ های حرارتی مبتنی بر مبرد می شود.توان یک سیستم گرماتاب با احتراق مهر و موم شده به اندازه کافی قوی است که می تواند به طور موثر فضایی را که اغلب در معرض بیرون قرار دارد، مانند یک ساختمان با درهای بزرگ که اغلب باز هستند، گرم کند. سیستم‌های گرمایش هوای اجباری در این شرایط کارایی کمتری دارند و هزینه‌های بیشتری برای اجرا دارند.
توزیع گرما بهتر است. یک سیستم هوای اجباری از همرفت برای پخش شدن در اطراف گرما استفاده می کند و می تواند زمان زیادی طول بکشد تا گرما به طور مساوی در یک مرکز صنعتی بزرگ توزیع شود و نقاط سردی را پشت سر بگذارد. گرمایش تابشی سریع و یکنواخت پخش می شود.
راندمان انرژی کلی سیستم های گرماتاب به خصوص برای فضاهای صنعتی بزرگ بیشتر است. ممکن است در مقایسه با گرمایش هوای اجباری، تا 50 درصد کاهش انرژی مصرف شده مشاهده کنید.
گرد و غبار کمتر و کیفیت هوای داخلی بهتر. گرمایش تابشی مانند سیستم‌های هوای اجباری گرد و غبار را نمی‌وزاند و می‌توان آن‌ها را با کانال‌هایی نصب کرد تا هوای تازه برای کیفیت بهتر هوای داخل خانه فراهم شود.
اگر به دنبال بهترین گرمایش صنعتی هستید، بخاری های تابشی ممکن است انتخاب مناسبی باشند. برای نصب این سیستم ها به متخصصان سطح بالایی نیاز دارید تا با حداکثر کارایی کار کنند و کنترل محیطی را که تاسیسات باید داشته باشد، ارائه دهند.

 مزایای سیستم گرمایش تابشی

شرکت فاران تابش در استان مازندران دارای نمایندگی فعال و متخصص می باشد ، برای خرید سیستم گرماتاب صنعتی در استان مازندران وحومه می توانید به بخش نمایندگی استان مازندران مراجعه فرمایید.

نمایندگی استان مازندران