فاران تابش
faran Tabesh

اولین نیستیم ولی بهترینیم

در استان البرز بدون کد

0261890

گرماتاب

گرماتاب

گرماتاب برای نیازهای کامل ساختمان یا گرمایش نقطه ای مناسب هستند. بهترین کاربردها مواردی هستند که درها به طور مداوم باز و بسته می شوند و در بناهایی که ارتفاع سقف آنها بیش از 3 متر است. سیستم گرمایش تابشی انعطاف پذیر را می توان به نحوی طراحی کرد که نیازهای گرمایش تجاری یا صنعتی را برآورده کند.گرماتاب با انتقال انرژی گرمایی تابشی به شکل مستقیم به ناحیه ای که قرار است گرم شود، مانند خورشید گرم می شوند. سپس این انرژی توسط کف‌های بتنی، اشیاء و افراد جذب شده و سپس دوباره تابیده می‌شود تا محیط اطراف را گرم کند. این یک منطقه راحت گرم در سطح کف ایجاد می نماید، نه در سقف.با استفاده از بخاری تابشی تا 60 درصد صرفه جویی در مصرف گاز حاصل می شود.
این روش بسیار کارآمد گرمایش می تواند در مقایسه با گرمایش همرفت هوای اجباری باعث صرفه جویی در مصرف برق تا 90 درصد شود. با استفاده از گرماتاب، بازپرداخت سرمایه نه تنها از کاهش هزینه های انرژی، بلکه از کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری نیز حاصل می شود.

انواع و فشار گاز – گرماتاب

مطمئن شوید که نوع گاز صحیح را برای عملکرد گرماتاب سفارش می دهید. فشارهای مورد نیاز تامین گاز به گرماتاب ها عبارتند از:
1.گاز طبیعی: بین 5 تا 14 اینچ و برای گاز پروپان: بین 11 تا 14 اینچ

 

**اگر فشار منبع شما بالاتر از فشار منبع ذکر شده باشد، ممکن است قبل از بخاری به تنظیم کننده مرحله دوم نیاز داشته باشید.

2. ارتفاع نصب – مطمئن شوید که از حداقل ارتفاعات نصب توصیه شده را دارید تا از ایمنی افرادی که در زیر کار می کنند محافظت کنید و پوشش گرمایی مطلوب را تضمین کنید. برای توزیع یکنواخت انرژی، لوله های مستقیم را تا جایی که امکان دارد نصب کنید.
3. فاصله نسبت به موادقابل احتراق – مطمئن شوید که حداقل فاصله های لازم برای مواد قابل احتراق در بالا و پایین بخاری ها را رعایت می شود. گرماتاب را مستقیماً بالای مواد قابل اشتعال شده قرار ندهید. فاصله های مشخص شده باید برای مواد قابل احتراق و سایر موادی که ممکن است در اثر دمای 90 درجه فارنهایت بالاتر از دمای محیط آسیب ببینند حفظ شود.
4. بخاری مستقیم در مقابل U-Tube: وقتی از یک بخاری تکی برای گرمایش فضای ساختمان استفاده می شود (یعنی: گرمایش نقطه ای) همیشه از یک لوله U برای توزیع یکنواخت انرژی استفاده نمایید. اندازه گرماتاب از آنجایی که لوله های مستقیم همواره در انتهای مشعل گرمتر از انتهای اگزوز می باشند، نصاب ها باید همیشه حداقل ارتفاع توصیه شده نشان داده شده در برگه های مشخصات و همچنین دستورالعمل های شرکت را رعایت کنند.  برای توزیع یکنواخت انرژی، تا جایی که ممکن است بخاری های لوله اینصب نمایید. افت دما در طول لوله امیتر یک بخاری لوله مستقیم 125 MBTU 40 اینچی می تواند به طور متوسط ​​به 15-20 درجه فارنهایت در هر فوت طول لوله امیتر برسد. همچنین 86 درصد انرژی در 20 فوت اولیه گرماتاب مستقیم تابش می شود و انرژی بسیار کمی در انتهای اگزوز لوله وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند که “طولانی تر بهتر است” اما بخاری های لوله مستقیم همانند لامپ های فلورسنت عمل نمی کنند. اگر دمای انتهایی اگزوز با دمای انتهایی مشعل یکسان باشد، دمای دودکش شما 1000 درجه فارنهایت خواهد بود و یک بخاری تابشی کارآمد نخواهد بود و با استاندارد ANSI Z83.20 برای هیترهای لوله مادون قرمز (که در آن دمای دودکش باید حداکثر 400 درجه فارنهایت به علاوه دمای محیط باشد). هنگامی که از یک بخاری برای گرمایش فضای ساختمان استفاده می شود (به عنوان مثال گرمایش نقطه ای) همیشه از یک لوله U برای توزیع یکنواخت انرژی استفاده کنید.

الزامات هوای احتراق و تهویه برای همه تجهیزات گرمایشی با سوخت گاز باید طبق کد ملی گاز یا مرجعی که صلاحیت نصب را دارد ارائه شود.

درمحیط های آلوده یا مناطق با رطوبت بالا، هوای بیرونی اختیاری برای احتراق می‌تواند تامین شود. بخاری ها می توانند دارای تهویه معمولی، تهویه مستقیم یا غیر مستقیم باشند.

 برای اطلاعات بیشتر به دستورالعمل های نصب و بهره برداری مراجعه کنید.

شرکت فاران تابش در استان فارس دارای نمایندگی فعال و متخصص می باشد ، برای خرید گرماتاب در استان فارس وحومه می توانید به بخش نمایندگی استان فارس مراجعه فرمایید.

نمایندگی استان فارس